Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Dodane przez apis dnia Wrzesień 05 2018 23:03:12
W bieżącym roku szkolnym naukę w choszczeńskim gimnazjum w ośmiu klasach rozpoczęło 184 uczniów. Trzeciego września o godzinie 9.00 wszyscy trzecioklasiści wraz ze swoimi wychowawcami zebrali się w auli szkoły, aby obejrzeć akademię inaugurującą ostatni rok w murach naszej szkoły.

Zaproszenie pani dyrektor – Beaty Wójcik – przyjęli w tym dniu następujący goście:
- p. Łukasz Młynarczyk – zastępca Burmistrza Choszczna,
- p. Stefan Szemlij – radny Rady Miejskiej, przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty RM w Choszcznie,
- p. Tomasz Bodnar – przedstawiciel komendanta Powiatowej Policji w Choszcznie,
- p. Małgorzata Kozłowska – dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury,
- p. Barbara Naskręt – prezes oddziału ZNP w Choszcznie,
- p. Rafał Kowalik – wiceprezes RSP Rzecko,
- p. Marek Popławski – przewodniczący Rady Rodziców.

Wśród audytorium nie zabrakło oczywiście rodziców, którzy chcieli towarzyszyć swoim dzieciom w ważnym dla nich momencie życia.

Przybyli do auli dorośli i młodzież obejrzeli montaż słowno – muzyczny, który zapowiadały konferansjerki – Oliwia Sieczkarek i Anna Wareliś z 3f.
W role – najpierw recytatorek, potem – spikerek „Teleekspressu” – wcieliły się: Olga Kowalik i Katarzyna Sawicka z 3a oraz Chandni Singh i Małgorzata Taratajcio z 3d. Z kolei polskie wersje piosenek Abby zaprezentowało supertrio! w składzie: Jerzy Ciecierski z 3a, Julia Kraszewska z 3e i Jagoda Wolna z 3f. Za nagłośnienie całej imprezy odpowiedzialny był Norbert Natkaniec z 3a.

Po raz pierwszy widzowie mogli też zobaczyć nową asystę pocztu sztandarowego. W tym roku chorążymi zostali Stanisław Koopmann z 3h i Filip Wiśniewski z 3g. W prezentacji sztandaru uczestniczyły również Agata Sieńko z 3a, Agnieszka Sebzda z 3b, Amelia Neryng i Julia Skrzypiec z 3d. Poczet sztandarowy wprowadzony został przy dźwiękach werbla, na którym zagrał Jakub Jabłecki z 3d.
Tegoroczną uroczystość gimnazjaliści przygotowali pod kierunkiem następujących nauczycieli: p. Magdaleny Kieli, p. Wioletty Kołodziejskiej, p. Katarzyny Kręcisz, p. Magdaleny Parli i p. Elżbiety Wareliś.

Opracowanie: Katarzyna Kręcisz i Elżbieta Wareliś