SPOTKANIE Z MISJONARZEM
Dodane przez apis dnia Październik 11 2017 21:08:53
Misje, zadaniem i powołaniem Kościoła
św. Jan Paweł II

Otwarci na potrzeby słabszych i uboższych, niejednokrotnie dostrzegamy ich pośród nas, tym razem mogliśmy zobaczyć potrzebujących z innej części świata dzięki animacji misyjnej w naszej szkole.
Dnia 05.10.2017 r. w auli naszej szkoły odbyło się nietypowe spotkanie z ks. proboszczem parafii z Kipsing w Kenii. Ksiądz misjonarz Jeremy opowiadał o życiu swoich parafian. W przygotowanej prezentacji pokazał, jak żyją dzieci w Kenii, z jakimi problemami się borykają, jak ubogie są ich szkoły. Brak przyborów nie jest jednak przeszkodą w wielkim pragnieniu nauki, która odbywa się dzięki pomocy, jaka płynie z Polski poprzez "Adopcje serca".
Okazywana pomoc owocuje tym, że przyszłość tych dzieci będzie wyglądała lepiej, świat stanie się dla nich piękniejszy, a ukończenie szkoły da im lepszy start w życiu. Ta piękna lekcja miłości, akceptacji, zrozumienia i tolerancji odbyła się przy pomocy tłumaczenia p. Aldony Woźniak, za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczestniczący z wielkim zainteresowaniem słuchali, a spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.
Jańczy Laura

Rozszerzona zawartść newsa