Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Kwiecień 22 2019 15:19:08
Nawigacja
Strona Główna
Klauzula informacyjna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Koła zainteresowań
Dla rodziców
Kalendarz imprez 2018/2019
Pedagog szkolny
Logopeda
Geografia
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w sz...
Skład Samorządu Uc...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
z życia strony
Zajęcia logopedyczne odbywają się w sali nr3:
-środa -7, 8 godz. lekcyjna
-piątek -7 godz. lekcyjna
Elżbieta Olczak-logopeda
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
z życia stronyW bieżącym roku szkolnym naukę w choszczeńskim gimnazjum w ośmiu klasach rozpoczęło 184 uczniów. Trzeciego września o godzinie 9.00 wszyscy trzecioklasiści wraz ze swoimi wychowawcami zebrali się w auli szkoły, aby obejrzeć akademię inaugurującą ostatni rok w murach naszej szkoły.

Zaproszenie pani dyrektor – Beaty Wójcik – przyjęli w tym dniu następujący goście:
- p. Łukasz Młynarczyk – zastępca Burmistrza Choszczna,
- p. Stefan Szemlij – radny Rady Miejskiej, przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty RM w Choszcznie,
- p. Tomasz Bodnar – przedstawiciel komendanta Powiatowej Policji w Choszcznie,
- p. Małgorzata Kozłowska – dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury,
- p. Barbara Naskręt – prezes oddziału ZNP w Choszcznie,
- p. Rafał Kowalik – wiceprezes RSP Rzecko,
- p. Marek Popławski – przewodniczący Rady Rodziców.

Wśród audytorium nie zabrakło oczywiście rodziców, którzy chcieli towarzyszyć swoim dzieciom w ważnym dla nich momencie życia.

Przybyli do auli dorośli i młodzież obejrzeli montaż słowno – muzyczny, który zapowiadały konferansjerki – Oliwia Sieczkarek i Anna Wareliś z 3f.
W role – najpierw recytatorek, potem – spikerek „Teleekspressu” – wcieliły się: Olga Kowalik i Katarzyna Sawicka z 3a oraz Chandni Singh i Małgorzata Taratajcio z 3d. Z kolei polskie wersje piosenek Abby zaprezentowało supertrio! w składzie: Jerzy Ciecierski z 3a, Julia Kraszewska z 3e i Jagoda Wolna z 3f. Za nagłośnienie całej imprezy odpowiedzialny był Norbert Natkaniec z 3a.

Po raz pierwszy widzowie mogli też zobaczyć nową asystę pocztu sztandarowego. W tym roku chorążymi zostali Stanisław Koopmann z 3h i Filip Wiśniewski z 3g. W prezentacji sztandaru uczestniczyły również Agata Sieńko z 3a, Agnieszka Sebzda z 3b, Amelia Neryng i Julia Skrzypiec z 3d. Poczet sztandarowy wprowadzony został przy dźwiękach werbla, na którym zagrał Jakub Jabłecki z 3d.
Tegoroczną uroczystość gimnazjaliści przygotowali pod kierunkiem następujących nauczycieli: p. Magdaleny Kieli, p. Wioletty Kołodziejskiej, p. Katarzyny Kręcisz, p. Magdaleny Parli i p. Elżbiety Wareliś.

Opracowanie: Katarzyna Kręcisz i Elżbieta Wareliś
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Na gorącoSzanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!!!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 03 września br. o godzinie 9:00 w auli naszej szkoły. Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami lub opiekunami spotykają się o godz. 8:45 przed wejściem głównym do Publicznego Gimnazjum, skąd udadzą się na uroczysty apel.
Odwozy po rozpoczęciu roku szkolnego - godzina 10:45.
Zapraszamy serdecznie!
Program DOBRY START
Materiały informacyjne dotyczące Programu rządowego DOBRY START
Dobry Start plakat
Dobry Start ulotka
„Afryka piękna i gorąca, Afryka w promieniach dobra i słońca.”
Pod takim hasłem 11 czerwca odbył się III Dzień Misyjny w naszej szkole. Zabawa w barwach Kamerunu przy dźwiękach afrykańskich rytmów była potwierdzeniem tego, że nasz adoptowany Kolega Pontien jest nam bliski i ciągle nosimy Go w naszej pamięci. Uczniowie zmierzyli się w wielu konkurencjach wykazując się wiedzą o Afryce, znajomością działalności fundacji oraz pomysłowością
i talentami wykonując plakat, przebierając się w stroje afrykańskie, tańcząc i śpiewając.
Wszyscy zaangażowani zasłużyli na pochwały jednak jury oceniając konkurencje wytypowała najlepszych wśród klas trzecich:
I miejsce klasa 3 c
II miejsce klasa 3F
III miejsce klasa 3E

Klasy drugie również walczyły o każdy punkt po ostatecznym rozliczeniu
I miejsce zdobyła klasa 2 H
II klasa 2 c
III klasa 2 A

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!!
Misjonarze XXI wieku
Laura Jańczy
WYCIECZKA DO POZNANIA
z życia strony8 czerwca 2018r. koło teatralne wzięło udział- już po raz ostatni- w wycieczce do teatru, którą zorganizowała dla nas p. Kręcisz.
W Teatrze Muzycznym w Poznaniu mieliśmy okazję obejrzeć znany musical „Footloose” wyreżyserowany przez Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl porusza odwieczny problem konfliktu pokoleń. Dynamiczna akcja rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Zakaz tańczenia – jako źródła wszelkiego zła (według dorosłych mieszkańców Bomont) – jest przyczyną konfliktu między młodzieżą a rodzicami. Taniec okazuje się być lekarstwem na wszystko… Spektakl ma bardzo dobre recenzje, nam również się podobał, nie tylko ze względu na grę aktorską czy wspaniałą muzykę. Jego wyjątkowość polegała na tym, że grała w nim absolwentka naszego gimnazjum Joanna Rybka. Asia jest dowodem na to, że gdy czegoś się pragnie, można to osiągnąć.
Asia spotkała się z nami po spektaklu. Rozmowa z nią zainspirowała uczniów i przekonała, że trzeba mieć marzenia, bo te marzenia się spełniają.
Asiu, gratulacje!!!
W imieniu uczniów z koła teatralnego dziękuję Państwu A. i T. Reutowiczom za docenienie naszej pracy i ufundowanie biletów na przedstawienie.
Opiekun koła teatralnego
II Regionada Matematyczna dla gimnazjalistów
W kwietniu w Kaliszu Pomorskim odbyła się II Regionada Matematyczna dla gimnazjalistów. Uczniowie Michalina Mężykowska 3c, Jędrzej Smoczyk 3c i Mateusz Gawlik pod okiem pani Magdaleny Bajbuły dzielnie walczyli w zmaganiach matematycznych. W tym samym dniu w Kaliszu Pomorskim odbył się Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego, który wygrała nasza uczennica Aleksandra Brzezicka 3e. W konkursie tym wzięli udział również: Zuzanna Goliszek 3g, Roksana Słupińska 3e, Agata Sieńko 2a i Filip Pluta 3c.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Krystyna Mazurek
Konkurs „100 lat Niepodległej”
Dnia 7 czerwca 2018 r. w sali nr 8 na 6 lekcji przeprowadzony został
w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Literacki. Hasło dwunastej edycji brzmiało: „100 lat Niepodległej”. Uczestnicy rozwiązywali arkusz przygotowany przez p. Elżbietę Wareliś. Do ich zadań m.in. należało właściwe nazwanie środków literackich w wybranych wierszach patriotycznych, udzielenie odpowiedzi na pytania do tekstu dotyczącego międzywojennej literatury dla dzieci i młodzieży
oraz wykazanie się znajomością na temat twórców od lat związanych z Ziemią Choszczeńską.
Za rozwiązanie arkusza uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 54 punkty. Współczynnik łatwości testu wyniósł 0,68, co oznacza, że był on dla młodzieży umiarkowanie trudny.
Prace oceniła komisja w składzie: p. Katarzyna Kręcisz, p. Małgorzata Szulc i p. Elżbieta Wareliś.

A oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:
Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce: 3e – średnio 45p./ucz.
II miejsce: 3c – średnio 42p./ucz.
III miejsce (ex aequo): 2h, 3b, 3f – średnio 38p./ucz.

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce: 3e –Wiktoria Czyżo
II miejsce: 3f – Paula Grejć
III miejsce: 3f – Justyna Gwoździk
IV miejsce: 2d – Amelia Neryng

Wyróżnienia:
3c: Matylda Fischer, Zuzanna Koc
3b: Sandra Bielińska
2h: Sara Gonera
2d: Małgorzata Taratajcio
3e: Zuzanna Jaskulska


Organizatorzy serdecznie pragną podziękować wszystkim uczestnikom
za udział i pogratulować zwycięzcom imponującej wiedzy!
Jak co roku laureaci z rąk Dyrektora Szkoły – p. Beaty Wójcik odbiorą pamiątkowe dyplomy, a także otrzymają pochwały oraz oceny celujące bądź bardzo dobre z języka polskiego.
OPRACOWANIE: Elżbieta Wareliś

„Czy dobra forma to zdrowia norma?”
z życia stronyDnia 24.04.2018r. W auli naszego gimnazjum grupa uczennic z klas II gościła sześciolatki z przedszkola nr 1 oraz oddziału przedszkolnego w Korytowie. W ramach projektu edukacyjnego „Czy dobra forma to zdrowia norma?” oraz ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „ Alicja w krainie zdrowia”. Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były pani Katarzyna Fabjanowska oraz pani Katarzyna Koopman.

Treść zaprezentowanego widowiska została oparta na historii Alicji- bohaterki popularnej powieści Tima Burtona. Widzowie obserwowali fascynującą walkę dobra ze złem. Zło polegało na tym, że Czerwona Królowa oraz jej podwładni początkowo źle się odżywiali. Pewnego dnia Alicja, biegnąc za królikiem, wpadła do nory, która przeniosła ją do innego świata. Zadaniem Alicji było pozbycie się Wielkiego Smoka i tym samym sprawienie, że w krainie znów królować będzie zdrowe jedzenie. Jednak Smok okazał się być najmilszym stworzeniem, jakie spotkała Alicja. Decydującym wydarzeniem, które zaważyło na tym, czy na świecie panować będzie Czerwona Królowa i niezdrowe jedzenie, czy Biała Królowa i zdrowy tryb życia, był quiz zorganizowany przez Kapelusznika.Zła królowa po udzieleniu niewłaściwych odpowiedzi musiała oddać koronę, skazana przez Białą Królową na wygnanie obiecała zdrowo się odżywiać i oddała wszystko, co niezdrowe. Alicja po uratowaniu krainy wypiła magiczny eliksir i wróciła tam skąd przybyła. Wszyscy aktorzy zaśpiewali piosenkę o niezdrowym jedzeniu, po czym kilka naszych aktorek dało się ponieść w rytm piosenki „Single Ladies”. Warto wspomnieć, że dzieci otrzymały jabłka- symbol zdrowia i urody oraz książeczki. Na koniec zaproszeni goście bawili się wraz z gimnazjalistkami w rytm piosenek „Głowa ramiona, kolana pięty” oraz „Kaczuszki”. Mamy nadzieje, że przedszkolakom podobał się występ i dzięki zabawie nauczyły się wielu zasad, które pozwolą im prowadzić zdrowy tryb życia.A oto skład naszego zespołu teatralnego:
Alicja- Amelka Goławska
Czerwona Królowa- Justyna Zagozda
Biała Królowa- Julia Nowicka
Mysz- Sara Gonera
Kapelusznik- Katarzyna Warszawiak
Królik- Julia Dziemian
Kot- Oliwia Watkowska
Podwładni- Jagoda Żukowska oraz Maja Jaskólska
Sługa- Zosia Żuromska
Wielki Smok- Zuzanna Michalak
Świnka- Małgorzata Gorzelnik

Zapraszamy do galerii
"TY i JA - ROWERY DWA"
W poniedziałkowe popołudnie 28 maja po raz kolejny do naszego Gimnazjum przyjechała na rowerach grupa młodzieży z Niemiec z Fürstenwalde. Młodzieży towarzyszyli:emerytowany dyrektor szkoły Karl Wittig, Hans Petko, Sussi i Irene. Naszych gości przywitała nasza pani dyrektor Beata Wójcik wraz z Krystyną Mazurek, Małgorzatą Prawucką, Zbigniewem Starostką i Arturem Niedzielskim. Następnego dnia nasi goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych pani Magdaleny Kieli. Uczestnicy warsztatów próbowali kawą malować portrety zwierząt. Po zajęciach odbyła się gra pt.:"Podchody angielskie" pani Aldony Skibińskiej i pana Zbigniewa Starostki. Gracze musieli odnaleźć czerwone kartki z informacją w języku angielskim, którą należało narysować kredą na boisku. Po wyczerpujących zajęciach odbyła się lekcja historii pana Sławomira Gizińskiego. Młodzież miała okazję poznać interesującą historię naszego miasta. Po popołudniu grupa niemiecka wraz z Krystyną Mazurek oglądała eliminacje powiatowe Przeglądu Zespołów Tanecznych w CHDK-u. Występy tancerzy bardzo podobały się naszym gościom. Po gorącym dniu nadszedł czas na ochłodę w pływalni "Wodny Raj" oraz nad jeziorem Klukom. W środę nasi goście wraz ze Sławomirem Gizińskim podziwiali piękno natury ogrodu dendrologicznego w Przelewicach. Pogoda rozpieszczała wszystkich gorącymi promieniami słońca, która nakłoniła nas do grillowania i kąpieli. Pyszne grilowane kiełbaski przygotował pan Artur Niedzielski wraz z mężem pani Prawuckiej. Pani Małgorzata Prawucka przygotowała przepyszne sałatki, ogórki małosolne. Należy zaznaczyć, że kiełbaski, napoje i truskawki zakupiła dla naszych gości Rada Rodziców. Wszyscy jedli wszystko ze smakiem. W końcu nadszedł czas na pożegnalną kolację, którą zorganizowali państwo Gizińscy w swoim pięknym ogrodzie. Młodzież niemiecka nauczyła się wielu polskich słów i zwrotów, obiecali, że od teraz będą uczyć się języka polskiego. Pożegnania zawsze są smutne, jednak nadszedł czas i nasi goście wyruszyli wczesnym rankiem do Niemiec. Wszyscy dziękujemy wszystkim za organizację pobytu naszych gości z Niemiec.
opracowała: Krystyna Mazurek

Zapraszamy do galerii
Mistrz ortografii
W marcu odbył się konkurs z języka niemieckiego "Meister der Rechtschreibung" - "Mistrz ortografii "dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wśród uczestników konkursu najlepsze były:
- I miejsce Aleksandra Brzezicka 3e 101/110 pkt.
- II miejsce Katarzyna Nahorska 3b 88/110 pkt.
- III miejsce Michalina Mężykowska 3c 87,5/110 pkt

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody z rąk Pani dyrektor Beaty Wójcik i Krystyny Mazurek organizatorki konkursu oraz fundatorki nagród.
Krystyna Mazurek
Zapraszamy do galerii
Strona 4 z 107 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
SAM_7289.JPG
SAM_7289.JPG
Sztafetowe Biegi Przeajowe 2013
Fundusze Unijne
fundusze unijne
Kalendarz
Kwiecie 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kuratorium Oswiaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okęgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum