Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Styczeń 19 2019 18:37:22
Nawigacja
Strona Główna
Klauzula informacyjna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Koła zainteresowań
Dla rodziców
Kalendarz imprez 2018/2019
Pedagog szkolny
Logopeda
Geografia
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w sz...
Skład Samorządu Uc...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
„Czy dobra forma to zdrowia norma?”
z życia stronyDnia 24.04.2018r. W auli naszego gimnazjum grupa uczennic z klas II gościła sześciolatki z przedszkola nr 1 oraz oddziału przedszkolnego w Korytowie. W ramach projektu edukacyjnego „Czy dobra forma to zdrowia norma?” oraz ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „ Alicja w krainie zdrowia”. Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były pani Katarzyna Fabjanowska oraz pani Katarzyna Koopman.

Treść zaprezentowanego widowiska została oparta na historii Alicji- bohaterki popularnej powieści Tima Burtona. Widzowie obserwowali fascynującą walkę dobra ze złem. Zło polegało na tym, że Czerwona Królowa oraz jej podwładni początkowo źle się odżywiali. Pewnego dnia Alicja, biegnąc za królikiem, wpadła do nory, która przeniosła ją do innego świata. Zadaniem Alicji było pozbycie się Wielkiego Smoka i tym samym sprawienie, że w krainie znów królować będzie zdrowe jedzenie. Jednak Smok okazał się być najmilszym stworzeniem, jakie spotkała Alicja. Decydującym wydarzeniem, które zaważyło na tym, czy na świecie panować będzie Czerwona Królowa i niezdrowe jedzenie, czy Biała Królowa i zdrowy tryb życia, był quiz zorganizowany przez Kapelusznika.Zła królowa po udzieleniu niewłaściwych odpowiedzi musiała oddać koronę, skazana przez Białą Królową na wygnanie obiecała zdrowo się odżywiać i oddała wszystko, co niezdrowe. Alicja po uratowaniu krainy wypiła magiczny eliksir i wróciła tam skąd przybyła. Wszyscy aktorzy zaśpiewali piosenkę o niezdrowym jedzeniu, po czym kilka naszych aktorek dało się ponieść w rytm piosenki „Single Ladies”. Warto wspomnieć, że dzieci otrzymały jabłka- symbol zdrowia i urody oraz książeczki. Na koniec zaproszeni goście bawili się wraz z gimnazjalistkami w rytm piosenek „Głowa ramiona, kolana pięty” oraz „Kaczuszki”. Mamy nadzieje, że przedszkolakom podobał się występ i dzięki zabawie nauczyły się wielu zasad, które pozwolą im prowadzić zdrowy tryb życia.A oto skład naszego zespołu teatralnego:
Alicja- Amelka Goławska
Czerwona Królowa- Justyna Zagozda
Biała Królowa- Julia Nowicka
Mysz- Sara Gonera
Kapelusznik- Katarzyna Warszawiak
Królik- Julia Dziemian
Kot- Oliwia Watkowska
Podwładni- Jagoda Żukowska oraz Maja Jaskólska
Sługa- Zosia Żuromska
Wielki Smok- Zuzanna Michalak
Świnka- Małgorzata Gorzelnik

Zapraszamy do galerii
"TY i JA - ROWERY DWA"
W poniedziałkowe popołudnie 28 maja po raz kolejny do naszego Gimnazjum przyjechała na rowerach grupa młodzieży z Niemiec z Fürstenwalde. Młodzieży towarzyszyli:emerytowany dyrektor szkoły Karl Wittig, Hans Petko, Sussi i Irene. Naszych gości przywitała nasza pani dyrektor Beata Wójcik wraz z Krystyną Mazurek, Małgorzatą Prawucką, Zbigniewem Starostką i Arturem Niedzielskim. Następnego dnia nasi goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych pani Magdaleny Kieli. Uczestnicy warsztatów próbowali kawą malować portrety zwierząt. Po zajęciach odbyła się gra pt.:"Podchody angielskie" pani Aldony Skibińskiej i pana Zbigniewa Starostki. Gracze musieli odnaleźć czerwone kartki z informacją w języku angielskim, którą należało narysować kredą na boisku. Po wyczerpujących zajęciach odbyła się lekcja historii pana Sławomira Gizińskiego. Młodzież miała okazję poznać interesującą historię naszego miasta. Po popołudniu grupa niemiecka wraz z Krystyną Mazurek oglądała eliminacje powiatowe Przeglądu Zespołów Tanecznych w CHDK-u. Występy tancerzy bardzo podobały się naszym gościom. Po gorącym dniu nadszedł czas na ochłodę w pływalni "Wodny Raj" oraz nad jeziorem Klukom. W środę nasi goście wraz ze Sławomirem Gizińskim podziwiali piękno natury ogrodu dendrologicznego w Przelewicach. Pogoda rozpieszczała wszystkich gorącymi promieniami słońca, która nakłoniła nas do grillowania i kąpieli. Pyszne grilowane kiełbaski przygotował pan Artur Niedzielski wraz z mężem pani Prawuckiej. Pani Małgorzata Prawucka przygotowała przepyszne sałatki, ogórki małosolne. Należy zaznaczyć, że kiełbaski, napoje i truskawki zakupiła dla naszych gości Rada Rodziców. Wszyscy jedli wszystko ze smakiem. W końcu nadszedł czas na pożegnalną kolację, którą zorganizowali państwo Gizińscy w swoim pięknym ogrodzie. Młodzież niemiecka nauczyła się wielu polskich słów i zwrotów, obiecali, że od teraz będą uczyć się języka polskiego. Pożegnania zawsze są smutne, jednak nadszedł czas i nasi goście wyruszyli wczesnym rankiem do Niemiec. Wszyscy dziękujemy wszystkim za organizację pobytu naszych gości z Niemiec.
opracowała: Krystyna Mazurek

Zapraszamy do galerii
Mistrz ortografii
W marcu odbył się konkurs z języka niemieckiego "Meister der Rechtschreibung" - "Mistrz ortografii "dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wśród uczestników konkursu najlepsze były:
- I miejsce Aleksandra Brzezicka 3e 101/110 pkt.
- II miejsce Katarzyna Nahorska 3b 88/110 pkt.
- III miejsce Michalina Mężykowska 3c 87,5/110 pkt

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody z rąk Pani dyrektor Beaty Wójcik i Krystyny Mazurek organizatorki konkursu oraz fundatorki nagród.
Krystyna Mazurek
Zapraszamy do galerii
PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA
Na gorącoSzanowni Rodzice i Absolwenci Publicznego Gimnazjum!!!!
Bardzo serdecznie zapraszamy 04 czerwca br. w ramach Pierwszego Poniedziałku Miesiąca na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami i nauczycielami. Wszyscy nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim lub w swoich klasach od 16:00 do 17:00.
Konkurs „Pokonać ortografię”
z życia stronyZa nami dziewiętnasta edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Powiatu Choszczeńskiego „Pokonać ortografię”. W rywalizacji zmierzyły się trzyosobowe drużyny gimnazjalistów z klas drugich i trzecich. Zawodnicy pisali dyktando ułożone przez absolwentkę naszej szkoły, a zarazem laureatkę ubiegłorocznych zmagań – Weronikę Jandy, z kolei test przygotowała polonistka – p. Elżbieta Wareliś. Arkusze, pod kierunkiem przewodniczącej
p. Katarzyny Kręcisz – oceniła komisja nauczycieli w składzie: p. Bogumiła Hołub, p. p. Barbara Królikowska, p. Edyta Smulczyńska, p. Małgorzata Szulc i p. Elżbieta Wareliś.

A oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Choszcznie
II miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pełczycach
III miejsce – Gimnazjum Publiczne w Drawnie
IV miejsce – Gimnazjum w Reczu


Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Wiktoria Czyżo – Choszczno
II miejsce – Kacper Torbicz – Pełczyce
III miejsce – Magdalena Wandoch – Choszczno
IV miejsce – Michał Gajdzis – Choszczno


Z tego miejsca organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia ortograficznych zmagań. W tym roku fundatorami nagród książkowych i rzeczowych byli:

Pan Robert Adamczyk – Burmistrz Choszczna
Pan Adam Władysław Błaszczyk – Wójt Gminy Bierzwnik
Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz – Wójt Krzęcina
Pani Aleksandra Buchajczyk – lekarz medycyny
Pan Andrzej Chmielewski – Burmistrz Drawna
Pan Kazimierz Czapiewski – Prezes Zarządu RSP Rzecko
Pan Tadeusz Drabik – Prezes Zarządu GBS w Choszcznie
Pani Wioletta Kaszak – Starosta Choszczeński
Pan Mirosław Józef Kluk – Burmistrz Pełczyc
Pani Anna Kuzynin – Prezes Zarządu 2x3 S.A.
Pani Elwira Najdora – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaseczniku

W tym miejscu należy również wymienić trzy choszczeńskie gimnazjalistki, których wypieki dosłownie rozpływały się w ustach zaproszonych gości.
Te wschodzące gwiazdy kunsztu cukierniczego to Martyna Broda z 3 „b” oraz Gabriela Janiak i Aleksandra Kozyra z 2 „b”.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
Zapraszamy do galerii
XI Festiwal Piosenki Niemieckiej
23 maja w Sali Widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbył się XI Festiwal Piosenki Niemieckiej. Publiczne Gimnazjum w Choszcznie reprezentował uczeń klasy IIA Jerzy Ciecierski, który za wykonanie utworu 99 Luftballons otrzymał wyróżnienie. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.
Sylwia Cabaj
Konkurs języka niemieckiego DLA PASJONATÓW.
Uczniowie klas II i III rozwiązywali testy na różnych poziomach sprawdzające ich umiejętności w zakresie rozumienia czytania, leksyki oraz zagadnień gramatycznych.
Miło nam ogłosić wyniki:
W kategorii klas III zwyciężyły:
1. Aleksandra Brzezicka kl.IIIE - 154 pkt
2. Roksana Słupińska kl.IIIE – 138 pkt
3. Hanna Zienda kl.IIIE – 131 pkt
W kategorii klas II zwyciężyły:
1. Weronika Ginter kl.IID – 141 pkt
2. Chandni Singh kl. IID – 133 pkt
3. Katarzyna Warszawiak kl.IIH – 129 pkt
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!!
Organizatorzy: Sylwia Cabaj/Barbara Sikorska
KONKURS ORTOGRAFICZNY
z życia stronyW tegorocznej edycji XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Gimnazjów Powiatu Choszczeńskiego "Pokonać ortografię" do etapu szkolnego przystąpiło 23 uczniów z 11 klas. Za test ułożony przez p. Elżbietę Wareliś maksymalnie można było zdobyć 55 punktów. Współczynnik łatwości dla wszystkich gimnazjalistów wyniósł 0,81. Arkusze oceniło jury w składzie: p. Katarzyna Kręcisz i p. Małgorzata Szulc.
Do kolejnego etapu, który odbędzie się w naszej szkole
dn. 30 maja br., zakwalifikowali się:

Wiktoria Czyżo – 3 „e” – I miejsce
Michał Gajdzis – 3 „f” – I miejsce (ex aequo)
Magdalena Wandoch – 2 „e” – II miejsce
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów
„ Konstytucja 3 maja i jej czasy”-konkurs historyczny
Dnia 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze i nadzieją na silną władzę królewską, stała się próbą ratowania Rzeczypospolitej.
My gimnazjaliści pamiętając o tych wydarzeniach w dniu 04.05. 2018 sprawdziliśmy swoją wiedzę w turnieju wiedzy historycznej „ Konstytucja 3 maja i jej czasy”. Najlepsi z klas II to Jerzy Ciecierski- klasa II A, Mateusz Trot- IIC, Michał Szymanek- IIE. Najlepsi z klas III to – Mateusz Gawlik- IIIE, Grzegorz Rodykow- IIID, Edyta Tyrcha- IIIA.

Zwycięzcom gratulujemy i
Zapraszamy do obejrzenia galerii
Małgorzata Szemlij
HAPPENING PROMUJĄCY CZYTANIE
z życia stronyDnia 10 maja 2018 r. , z inicjatywy p. K . Kręcisz, E. Wareliś i M. Szulc , w Publicznym Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły w Choszcznie odbył się happening pod hasłem: ,,Czytać można zawsze i wszędzie”.
Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty promujące czytanie książek. Rozwiesili je w niektórych klasach i na szkolnych korytarzach. Następnie długą przerwę spędzili, czytając dowolną lekturę.
Przedsięwzięcie miało na celu zmotywowanie młodzieży do częstego sięgania po różne książki.
Moim zdaniem, było to bardzo pozytywne doświadczenie. Mam nadzieję, że dzięki niemu gimnazjaliści i uczniowie ze szkoły podstawowej kolejny raz mieli okazję przypomnieć sobie, że czytać można w każdej wolnej chwili.
Wiktoria Michalik z KLASY III G
Zapraszamy do galerii
Strona 4 z 106 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
P5070943.JPG
P5070943.JPG
Wycieczka do Berlina
Fundusze Unijne
fundusze unijne
Kalendarz
Stycze 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Kuratorium Oswiaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okęgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum