Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Stycze 22 2018 05:59:22
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Koła zainteresowań
Dla rodziców
Kalendarz imprez 2017/2018
Pedagog szkolny
Logopeda
Geografia
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w sz...
Skład Samorządu Uc...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkola
Bezpieczna Szkola

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
III Szkolny Konkurs o Krajach Niemieckojzycznych
z życia stronyZespoy klasowe wystawiy swe reprezentacje w nastpujcych skadach:
I „a” – Erwin Ciszek, Oskar Jackowski i Szymon Szczuka,
I „b” – Karolina Kamela, Weronika Nahorska i Anna Rybka,
I „e” – Kacper Marciniak, Kacper Sinica i Kacper Wareli,
I „f” – Lidia Kiela, Kamil Smok i Bartomiej Tyrcha,
II „b” – Kacper Niepewny, Aleksandra Raczyska i Piotr Sobczak,
III „a” – Filip Kaszak, Adrianna Kowalska i Kajetan Mruk,
III „b” – Klaudia Arnista, Patrycja Flis i Katarzyna Pawowska,
III „c” – Patrycja Kozicka, Aleksandra Markiewicz i Karolina Rzepecka,
III „d” – Mikoaj Gobiewski, Kamil Paprota i Marta Winnicka,
III „e” – Anna Budnik, Magdalena Jzefowicz i Klaudia Ukleja,
III „f” – Alan Koczr i Ewa Mocek,
III „g” – Konrad Hoffer, Miosz Salomoski i Konrad Terzyk,
III „i” – Julia Fabjanowska, Paulina Krycka i Klaudia Suszczewicz,
III „j” – Szymon Gbarski, Piotr awrynowicz i Aleksander Smoczyk.
Konkurs przed dwoma laty zainicjowaa w naszym gimnazjum nauczycielka jzyka niemieckiego – pani Izabela Krzemiska. To wanie ona, wraz z drug germanistk – pani Krystyn Mazurek, przygotowaa regulamin, zagadnienia i tre pyta na tegoroczny konkurs. Do pracy nad przebiegiem rywalizacji wczyy si poza tym nauczycielka wietlicy, opiekun SU – pani Beata Giziska i nauczycielka jzyka polskiego – pani Elbieta Wareli.
Z kolei konferansjerk zajli si Oskar Sieczkarek z klasy III „c” i Michalina Szlawska – z III „a”, liczeniem za punktw – Roksana Cicho – z III „d”. Poszczeglne konkurencje oceniaa komisja w nastpujcym skadzie: przewodniczca: Pani Dyrektor – Beata Wjcik oraz czonkowie: nauczyciel geografii, opiekun SU – pan Krzysztof Bartosik i uczennica – Maria Karolewicz z klasy III „a”. Jury przyznawao punkty za cz pisemn, na ktr skada si test oraz cz praktyczn, w trakcie ktrej uczniowie w formie plastycznej przedstawiali symbole Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Lichtensteinu, tumaczyli na jzyk niemiecki przysowia, z rozsypanki ukadali na czas mapy poszczeglnych pastw, a take zgadywali niemieckie sowa w czasie popularnej zabawy w kalambury.
Jak si okazao, z czci pisemn najlepiej poradziy sobie dziewczta
z klasy III „i” (34/39 pkt.), plakat z symbolami najadniej sporzdzili uczniowie z II „b” i III „g” (8/10 pkt.), najprecyzyjniejsze w tumaczeniu przysw byy reprezentacje klas I „b” i „III” „a”, puzzle najszybciej zoyli uczniowie z I „e”, I „f”, III „a”, III „b”, III „c”, III „d”, III „g” i III „i” (10/10 pkt.), najlepiej
z kolei pokazywali sowa i odgadywali je gimnazjalici z I „a”, III „b”, III „c”, III „e” i III „i” (6/6 pkt.).

A oto tegoroczna klasyfikacja zespoowa III Szkolnego Konkursu o Krajach Niemieckojzycznych:
I miejsce – III „i” – Julia Fabjanowska, Paulina Krycka i Klaudia Suszczewicz,
II miejsce – III „b” – Klaudia Arnista, Patrycja Flis i Katarzyna Pawowska,
III miejsce – III „e” –Anna Budnik, Magdalena Jzefowicz i Klaudia Ukleja.

Laureaci z rk Pani Dyrektor, Beaty Wjcik, przyjli gratulacje i pamitkowe dyplomy, a take yczenia dalszych sukcesw w mudnej nauce jzyka Goethego i Schillera.



Opracowanie: Elbieta Wareli

Szkola 2.0
Losowa Fotka
10.JPG
10.JPG
Liga ortograficzna
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Stycze 2018
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Kuratorium Oswiaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okęgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania