Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Sierpień 20 2019 15:10:20
Nawigacja
Strona Główna
Klauzula informacyjna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Koła zainteresowań
Dla rodziców
Kalendarz imprez 2018/2019
Pedagog szkolny
Logopeda
Geografia
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole

Dokumenty szkolne
Statut Publicznego Gimnazjum
Zasady oceniania
Regulamin Samoarządu
Kalendarz imprez
Program wychowawczo=profilaktyczny
Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w sz...
Skład Samorządu Uc...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (DACHL)
W lutym odbył się konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (DACHL)
dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wśród uczestników konkursu najlepsze były:
- I miejsce Amelia Neryng 3d
- II miejsce Julia Skrzypiec 3d
- III miejsce Magdalena Wandoch 3e

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody z rąk Pani dyrektor Beaty Wójcik i Krystyny Mazurek organizatorki konkursu oraz fundatorki nagród.
Krystyna Mazurek
konkurs z języka niemieckiego "Meister der Rechtschreibung" - "Mistrz ortografii
W marcu odbył się konkurs z języka niemieckiego "Meister der Rechtschreibung" - "Mistrz ortografii "dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wśród uczestników konkursu najlepsze były:
- I miejsce Magdalena Wandoch 3e 101/110 pkt.
- II miejsce Katarzyna Warszawiak 3h 88/110 pkt.
- III miejsce Weronika Ginter 3d 87,5/110 pkt

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody z rąk Pani dyrektor Beaty Wójcik i Krystyny Mazurek organizatorki konkursu oraz fundatorki nagród.
Krystyna Mazurek
O Tuwimie inaczej
6 czerwca br. w auli gimnazjum odbył się wieczorek poetycki poświęcony życiu i twórczości Juliana Tuwima. Spotkanie przygotowali uczniowie klasy III a. Gościnnie wystąpiły dzieci z klasy Ve Szkoły Podstawowej nr 1 oraz choszczeński zespół The Freak Out. Ze sceny można było usłyszeć interpretacje najbardziej znanych wierszy poety, przeznaczonych dla dzieci i dojrzałych odbiorców. Nie zabrakło w związku z tym słynnej „Lokomotywy”, „Spóźnionego słowika” i „Okularów”. Widzowie mogli poznać również ciekawostki z biografii twórcy oraz posłuchać wykonywanych przez uczniów piosenek, do których tekst napisał bohater przedstawienia. Były to pieśni: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Tomaszów” i „Wspomnienie”. Refleksyjnego charakteru spotkaniu z pewnością dodała dekoracja przygotowana przez panią Magdalenę Kielę, za którą organizatorzy serdecznie dziękują.
Monika Iwon - Sikora
„EUROPA ROZGRZANA SŁOŃCEM AFRYKI”
z życia stronyOstatni już raz w naszym gimnazjum przeżywaliśmy Święto Szkoły, a w nim „akcent misyjny”.
Jak w latach wcześniejszych zabawa łączyła się z pięknym przesłaniem pomocy krajom najuboższym Afryki. Wspierany przez 10 lat Pontien był i jest nadal nam bliski i choć dzielą nas kilometry, to
w utworach wykonywanych przez uczniów był często wspominany. Konkurencje, przebrania, a nawet zadania matematyczne okazały się nie lada wyzwaniem, ale dla naszych uczniów to nie problem – wypadli, jak zwykle, WSPANIALE!!!
Jury musiało jednak okazać się wnikliwością i sprawiedliwie wyłonić najlepszych:
Pierwsze miejsce zdobyła klasa III a, drugie III h, a trzecie klasa III e. Jak powiedział przedstawiciel zwycięskiej Drużyny „ Czekaliśmy na to 3 lata, ale było warto” Cieszymy się, że ten sposób zabawy i edukacji przypadł naszym uczniom do gustu i czerpali z tego wielką radość.
Pozdrawiają i dziękują Misjonarze XXI wieku
Jańczy Laura
WIECZÓR FILMOWY
z życia strony05 marca br. odbyła się piąta edycja "Wieczoru z lekturą szkolną". Wszyscy ci, którzy chcieli spędzić wieczór w towarzystwie znajomych i obejrzeć coś, czego jeszcze nie widzieli, spotkali się w sali nr 4 w godzinach od 17:00 do 22:00. W tym roku przybyłe osoby mogły obejrzeć tegorocznego zdobywcę Oskara- film "Green Book". Opowiada on historię drobnego cwaniaczka z Bronksu, który zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Pierwszy z nich jest biały i do tego zagorzały rasista, natomiast ten drugi to czarnoskóry człowiek, który żyje wg bardzo określonych zasad, dbając o swoją godność i szacunek do drugiego człowieka. Drugi film to "Dywizjon 303. Prawdziwa historia" z 2018 roku. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
Uczniowie dopisali, a opiekowały się nimi panie: Agnieszka Piskuła, Edyta Kołtun oraz Magdalena Kiela.
PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA
Szanowni Rodzice i drodzy Absolwenci!!!!
01 kwietnia br. bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkania z wychowawcami oraz nauczycielami w ramach Pierwszego Poniedziałku Miesiąca w wyznaczonych salach lub pokoju nauczycielskim od godziny 16:00 do godziny 17:00.
Stargardzkie gotowanie
Dnia 28 marca 2019 r. odbył się w Stargardzie XI Konkurs Żywieniowy dla szkół gimnazjalnych i podstawowych pod hasłem „Promocja zdrowego stylu życia i tematyki związanej z zastosowaniem kasz w żywieniu”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3d, tj. Weronika Ginter, Patrycja Idziak, Małgorzata Jasiewicz i Patrycja Zagozda. Dziewczęta zmagały się z różnymi konkurencjami. Były to: quiz sprawdzający wiedzę, przygotowanie potraw z kaszą w roli głównej oraz nakrywanie do stołu. Gimnazjalistki do tej trudnej rywalizacji z rówieśnikami znakomicie przygotowała pani Magdalena Rakoczy. Oprócz pamiątkowego dyplomu uczestniczki przywiozły nagrody rzeczowe związane ze sztuką kulinarną.
Opracowanie:
Małgorzata Jasiewicz, Weronika Ginter
Zapraszamy do galerii
Spotkanie z teatrem
Dnia 27 marca 2019 roku – z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru – w Gimnazjum nr 2 w Lubianie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Teatrze. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Choszczno reprezentowali następujący trzecioklasiści: Małgorzata Taratajcio z 3d, Anna Wareliś z 3f i Michał Szymanek z 3f.
Oprac.: E. Wareliś
Alternatywny Dzień Wagarowicza
21 marca 2019 roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Wiosny, który miał na celu powitanie nowej pory roku. Uczniowie bez większego oporu zaangażowali się w zawody międzyklasowe. W ramach tego święta, nauczyciele przedmiotów ścisłych przygotowali Wiosenny Turniej Wiedzy. Obejmował on zakres obowiązujący uczniów podczas egzaminu gimnazjalnego. Nie brakowało również popisów artystycznych, takich jak kabaret, solowe występy wokalne, pokaz mody czy konkurs na najładniejszy słowniczek terminów ekologicznych. Za każdą konkurencję przyznawane były punkty dla poszczególnych klas. Zwycięska okazała się moja klasa – 3e. Nad wszystkim czuwała Pani Kasia Fabjanowska, której należą się ogromne brawa za organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.
Magdalena Wandoch kl. III e
(Fotografie: Magdalena Wandoch)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Wyjazd do Szczecina
W dniach 18 – 20 marca 2019 r. cała nasza szkoła wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych. W środę, tuż po zajęciach z rekolekcjonistą, klasa 3c pojechała na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Najpierw w Multikinie „Helios” gimnazjaliści obejrzeli film pt. „Kurier”. Najnowszy obraz Władysława Pasikowskiego wywarł na nich duże wrażenie, ponieważ po zakończeniu seansu w foyer chętnie dzielili się swoimi odczuciami. Kolejnym punktem wycieczki był fitness w Parku Trampolin „Jump”. Przed rozpoczęciem wyśmienitej zabawy ruchowej na skoczniach uczniowie przeszli krótkie szkolenie pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora. Po obowiązkowym posiłku w McDonaldzie zadowoleni, choć na pewno zmęczeni, wychowankowie pana Roberta Korzeniewskiego wrócili do Choszczna.
Oprac.: E. Wareliś
Gimnazjaliści z ,,wizytą językową" w Szkole Podstawowej Nr 3
z życia stronyNauka przez zabawę to podstawa i dlatego uczniowie klasy 3A naszego gimnazjum odwiedzili w piątek swoich młodszych kolegów z klasy 4d,4e i 5a Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie. Nasi uczniowie opowiedzieli o patronie Irlandii - Św. Patryku i różnych symbolach narodowych związanych z Irlandią. Przygotowali również dla swoich młodszych kolegów różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe uczące jednocześnie języka angielskiego. Przygotowane konkursy z nagrodami były dodatkową motywacją do zabawy dla wszystkich dzieci. Lekcja była pełna aktywności i różnorodnych zadań. Wszyscy uczniowie, starsi i młodsi, doskonale się bawili.
Urszula Niewinczana
Strona 1 z 107 1 2 3 4 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
11.jpg
11.jpg
Happening
Fundusze Unijne
fundusze unijne
Kalendarz
Sierpie 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kuratorium Oswiaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okęgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum